Aydınlatma Modelleri

Aydınlatma Modelleri

Aydınlatma Modelleri

Avize hemen hemen her evde  bulunan dekoratif bir aydınlatma yönetimidir. Kullanılan ortamların tavanın ortasına aşağı doğru sarkık şeklinde bir çok çeşidi mevcuttur. İyi seçilmiş bir avize ile evimizin havasını tamamen değiştirmemiz mümkün. Oturduğumuz mekanın aydınlatmasının yanında mekanı daha bir şık göstren avizelerin oldukça çeşidini bulmamız mümkün. Genelde salonlarda kullanılan avizeler eve gelen yabancı birinin ilk dikkatini çeken ürün olur.İnegöl mobilya ekibi olarak sizlere bir birinden güzel aydınlatma modellerini tanıtmaya devam edeceğiz.

Avize fiyatlarıda buna orantılı olarak kullanılan malzemenin kalitesine ve modeline göre farklılık göstrebilir. Avizelerin fiyatını etkileyen en önemli unsurlardan biride el emeği ile olduğu ve tabikide avize üzerinde kullanılan değerli taşlardır. Avizeler kullanılan yerin kültürünüde yansıttığı gibi. Tekli avize yada çoklu avize olmak üzere iki farklı avize çeşidi bulmamız mümkün. Tek bir ışık ile aydınlatma yerine birden fazla ışık ile aydınlatma sağlanan avizeler çoklu avize grubuna girerler ve ahşap, klasik ve kristal avize seçenekleri mevcuttur.

Tekli avze çeşidi ise tek bir aydınnlatma sistemi üzerine kurulu aynı çoklu avize sistemi gibi bir çok farklı çeşii bulunmaktadır. Bu avize çeşitlerinden hangisi kullanmaya karar vermeden önce. Nerede kullanacağımız ve ne kadar bir aydınlatma sağlaması gerektiğini iyi belirlememiz lazım. Birden fazla aydınlatma sistemi olan avizlerin harcayacağı enerjide göz önünde bulunurulup avize seçimi yaparken bunada dikkat etmeliyiz. Tek aydınlatması mevcut ama çok şık avizeler bulmamız mümkün. Bu yüzden bütçemizide göz önünde bulurup evimizin dekoruna uygun bir avize seçmemiz doğru olacaktır.

Bunun yanında bulunduğumuz ortamı seçitli aydınlarma ürünleri ile aydınlatmamız mümkün olabilir. Örneğin Abajur genelde bir masa üstüne konulan küçük ama etkili aydınlatma sağlayabilirler. Evimize avizeler kadar olmasada ayrı bir hava katacakları kesin. Yada çeşitli modellerde lambalar ile aydınlatma sağlamamız mümkün. Örneğin oturduğumuz mekanın duvarlarında seçitli ebatlarda lambalar ile oturduğumuz yeri aydınlatmamız mümkün.

Yada tüm tavanda küçük küçük ampul ler takarak oturduğumuz yada çalışma ortamımızı aydınlatmamız  mümkün olacağını unutmamalıyız. Aydınlatma ile çok çeşitli alternetfiler olduğundan hangi ortamı ne kadar aydınlatacağımızı belirleyip ona göre bir aydınlatma sistemi seçmemizde fayda var.

2013 aydınlatma modelleri,aydınlatma fiyatları,en güzel aydınlatma modelleri,aydınlatma fiyatları,aydınlatma.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir