Banyo Küvetleri

Banyo Küvetleri

Banyo küvetlerinin uzunluğu 160 santim ile 175 santim arasında değişir, genişlikleri ise genellikle 70 santimdir. Genellikle bunlar fayans kaplanmış dökme demirden imal edilirler. Dış kenarları banyonun duvarındaki malzeme ile kaplanır. Çok küçük yerlere de uyabilmesi için boyutları küçültülmüş özel tipte banyo küvetleri de vardır. Oturma yeri olan banyolar bir insanın rahatlıkla oturarak yıkanmasına olanak sağlamaktadır. Genellikle bu küvetlerin malzemesi fayanslınmış dökme demiridir, dış yüzeyleri seramik malzeme ile kaplanır. Bu küvetleri eskiden çamaşır bastırmada da kullanırlardı.

Özel bir küvet tipi de altıgen biçiminde olandır, banyonun bir köşesine diyagonal olarak yerleştirilirler. Normal bir insanın yıkanmasına elverişli olmakla beraber 110 x 110 santimdir, normal bir küvetten daha az yer kaplarlar. Özellikle çocuk, servis ve tatil evlerinin banyolarında kullanılırlar.

Eğer banyonuzda yeterli alan var ise duştan dolayısı ile onun rahatlatıcı etkisinden kendinizi yoksun bırakmamalısınız. Duş küvetleri 70 x 70 santim veya 80 x 80 santim boyutlarında fayanslınmış dökme demirden yapılmışlardır. Bunlar döşemeye gömme olarak yerleştirilirler.

banyo küvetleri, küvetler, doğal küvetler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir