Evinizde Dingin Renkleri Tercih Edin

Renklerin hislerle doğrudan bağlantısı bulunduğunu unutmayın! Seçiminizi pastel tonlardan yana kullandığınızda, sükunetin kaçınılmaz olduğunu göreceksiniz.

Loş Bir Ortam Yaratın

Romantik bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız tavan aydınlatmalarından uzak durun, ihtiyacınız; gölgeler, belirli noktalara vurgu yapan ışıklar ve hafif bir parlaklık… Yatağınızın iki yanına yerleştirdiğiniz başucu lambalarıyla istediğiniz ambiyansa kavuşabilirsiniz. Mumların yatıştırıcı tesirini de göz ardı etmeyin.

Kusursuz Bir Düzen Oluşturun

Karmaşa yaratan gereksiz eşyalardan kurtulun! Ardiyeyi andıran bir yatak odasında kim kendini çekici hissedebi lir ki? Sadece değer verdiğiniz objelere yer açın, aksesuarlarınızı şık kutularda saklayın. Gözünüzün değdiği her nokta, size kendinizi iyi hissettirmeli.

Hoş Kokularla Rahatlayın

Yatak odanızın kokusunu evin genelinden ayrı tutun. Esanslı mumlar, oda parfümleri, yastık ve çarşaf spreyleri işinizi görecek, üstelik stres azaltmaya yardımcı olacaktır.

Yastıklarınızın Sayısını Artırın

Hiç beş yıldızlı bir otelin süitinde yassı, sönük yastıklarla karşılaştınız mı? Pek sanmıyoruz! Yatağınızın üzerinde en az dört beş adet dolgun yastığa yer verin ve elde ettiğiniz davetkar görünümün keyfini çıkarın.

Anılarınızı Canlı Tutun

Düğün, balayı gibi özel anlarınızın fotoğraflarını çerçeveleterek odanızın çeşitli köşelerinde sergileyin. Bu manzara, size aşkınızın yıllar içinde nasıl büyüdüğünü anımsatacak.

Müziği Hissedin

Müzik, insan ruhu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahiptir. Romantik parçaların tatlı tınısına teslim olun. Küçük bir ses sistemi veya iPod dock yardımıyla, odanızda hoş melodilerin uçuşmasına izin verin. Eşiniz ve sizin için anlam ifade eden şarkıları ise listenizin ilk sıralarına yerleştirin.

Televizyonla Vedalaşın

Geceleri güzel bir film izlemek keyifli olabilir fakat bunu alışkanlık haline getirmeyin ve yalnızca hayatınızdaki güzelliklere odaklanın.

Favori Dekorunuzu Odanıza Taşıyın

Neden en sevdiğiniz objelere sadece salon, mutfak gibi bölümlerde yer veriyorsunuz? Özel alanınızı ikinci plana atmaktan vazgeçin! Yatak odanızın renkleriyle uyumlu değerli eşyalarınızı belirleyin. Kalabalık yapmamak şartıyla, onları nereye taşıyacağınızı biliyorsunuz.

Duvarlara Yansıtın

Zümrüt yeşilini evinizin tek bir duvarında kullanarak mekanınızda vurucu bir etki yaratabilirsiniz. Bu rengi yatak odanızda, yatak başınızın arkasında ya da salonunuzda kanepenizin arka duvarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun içinde gün boyu ışık alan mekanları tercih edin.

Dingin Renkleri Tercih Edin_7.jpgDingin Renkleri Tercih Edin_0.jpgDingin Renkleri Tercih Edin_5.jpgDingin Renkleri Tercih Edin_3.jpgDingin Renkleri Tercih Edin_15.jpgDingin Renkleri Tercih Edin_18.jpgDingin Renkleri Tercih Edin_6.jpgDingin Renkleri Tercih Edin_19.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir