Feng Shui Sık Sorulan Sorular

Feng Shui Sık Sorulan Sorular

Mail adresime gelen soruları derleyip sizlerle paylaşmak istedim. Kimi sorular genel, kimi sorular özel. Feng Shui’nin batıl inanç mı yoksa bir bilim mi olduğu konusundan, yatak odasının konumunun iyi olmamasından dolayı eşinden ayrıldığım yazanlara kadar yüzlerce takipçimin merak ettiği sorular bunlar. Sizler için Feng Shui reçeteleri olacağına inanıyorum.
• Kuru Çiçekler ve Plastik Çiçekler Kullanabilir miyim?
Kuru çiçekler olumsuz chi’yi davet ederler. Ayrıca çok fazla toz tutarlar. Yıkama imkânı da olmadığı için sağlığınızı tehdit edebilirler. Plastik çiçekler yıkanabildikleri için kullanılabilir. Fakat canlı bir bitkinin enerjisi her zaman daha iyidir.
• Koridorum Çok Küçük. Derinlik Vermesi için Giriş Kapısının Karşısına Doğru Ayna Astım. Doğru Mu?
Aynalar özenli kullanım gerektirir. Feng Shui’de önemli bir yeri vardır. Chi, evlerimize giriş kapısından girer. İçeri giren chi’nin yavaşça, salınarak dolaşmasını sağlamak önemlidir. Kapının tam karşısına asacağımız bir ayna, içeri giren chi’nin aynaya çarparak geri dönmesine neden olur. Bu nedenle giriş kapısının tam karşısına ayna asılma masını öneririz. Genişlik hissi için aynaları yan duvarlarda kullanmak daha uygundur.
• Zengin Çevreye Sahip Bir Yerde, Küçük Bir Ev Alacak Kadar Birikimim Var. Aynı Paraya Orta Halli Bir Semtte Daha Büyük Bir Ev Alabilirim. Evin Büyüklüğü Feng Shui için Önemli Midir? Hangisini Seçmeliyim?
Öncelikle evin yıldızları incelenmelidir. İki evin durumu aynıysa zengin bir çevrede küçük bir eve sahip olmayı seçmelisiniz. Zenginlik chisinin dolaştığı bir çevre her zaman daha şanslıdır.
• Feng Shui’de yüksek binalar mı yoksa az katlı olanlar mı şanslıdır? Hangisini tercih etmeliyim?
Bu durum binanın bulunduğu yere göre değişir. Seçeceğiniz mahallede bina yüksekliklerinin hemen hemen aynı olması chi akışı için daha sağlıklıdır. Komşu evlerden biraz daha yüksekte olursanız onlara göre fazla chi alabilirsiniz. Yani daha şanslı olabilirsiniz. Bununla birlikte şanssızlık enerjilerinin bulunduğu dönemlerde de siz daha fazla etkilenirsiniz. Biliyorsunuz şans döngüsü değişkendir. Zamana göre değişim gösterir. Bu nedenle binanın çevresini incelemeden böyle bir soruyu tam olarak yanıtlamak doğru olmaz.
• Ben odamda ilişkiaşk yönümü canlandırmak istiyorum. Sanırım bagua haritasına göre güneybatı yönü. Bu yönü pusulaya göre mi seçmem daha doğru olur, yoksa kapıdan girildiğinde sağ uzak köşeyi mi seçmem gerekir? Bazı kaynaklar mutlaka pusula yönünü seçmelisiniz diyor. Bazıları da başka şey söylüyor. Kafam kanştı. Birde ne tür ve ne renk nesnelerle bu köşeyi hareketlendirebilirim? Bu
konuda çok arada kaldım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Klasik Feng Shui Pusula Okulu öğretilerine göre uygulanır. Bu nedenle lütfen pusulayla ölçüm yaparak güneybatı yönünü bulun. Doğru olan budur.
öncelikle pusulayla evinizin güneybatı kısmını bulun. Ve mümkünse buradaki odayı yatak odanız olarak seçin. Sonra da evin güneybatı odasının güneybatı köşesini bulun. Genel bagua haritasına göre güneybatı aşk ve evlilikle ilgilidir. Enerjiyi hareketlendirmek için bu alanın temiz ve düzenli olmasına özen gösterin. Kullandığınız objelerin çift olmasına dikkat edin. Mesela ikili fotoğraf çerçeveleri, iki tane kadeh, iki tane aşkı hatırlatan resim. Eğer isterseniz bir çift mandarin ördeği… Kırmızı ve şeftali tonlarındaki romantik objeleri de kullanabilirsiniz. İyi şanslar.
• İşyerimizde kuzeybatıya bir akvaryum yerleştirdik. Fakat daha sonra bu akvaryumun güneydoğuda olması gerektiğini öğrendik. Ama yine de emin olamadık. Akvaryumu nereye koymalıyız?
Kuzeybatı bölgesi 2011 yılında bolluk ve bereket enerjilerinin olduğu bir yöndü. 2011 yılında kuzeybatıya koyduysanız sorun yok. Fakat 2012 yılında batıda. Yer değişikliği yapmalısınız. Ya da bagua’ya göre bereket ve zenginlik yönü güneydoğudur. Bu değişmez. Yıllık enerjiler değişir. Ve içinde bulunduğumuz 8. dönemde güneydoğuda su elementi (akvaryum) kullanmak buradaki enerjiyi aktive eder. Zenginlik ve boDuğu artırır. Tabii ki balıklarınıza iyi bakmanız şartıyla. Kirli bir akvaryum hem balıklarınızın sağlığını hem de fınans akışınızı etkiler. Her yıl değişen enerjileri takip edemiyorsanız, akvaryumu güneydoğuya yerleştirmeniz daha iyi olur.
• Feng Shui’yi Ne Zaman Kullanmalıyım?
Tabii ki her zaman. Feng Shui bir yaşam biçimi olmalıdır. Şansınız kötüye gittiğinde Feng Shui’ye sarılıp, her şey düzeldiğinde ilgilenmezseniz, denge kuramazsınız. Oysaki Feng Shui yaşamda denge kurma sanatıdır. Yin ve yang’dır.
Feng Shui ile karşılaştığınızda onu hayatınıza dahil edin. Doğru bilgilerle kullanmaya özen gösterin. Hayatın tadını çıkarmak herkesin hakkı. Üstelik Feng Shui gibi bir dostunuz olduğunda hayat daha da güzel…
• Bebeğimin Odasında İyi Feng Shui Olması İçin Ne Yapabilirim?
Bu konuyla ilgili olarak detaylı çalışma yapmak için bebeğinizin doğum tarihi ve yattığı odanın yönünü bilmek daha doğru bir uygulama sağlar. Yine de genel prensipler doğrultusunda güneş alan bir oda seçmekle işe başlayın. Bebek karyolanızın başı duvara dayalı olsun. Mümkünse üç tarafı da açık olmalı. Her yönden ona ulaşabilmelisiniz. Odası büyükse uyku bölümünde sofit renkler, diğer bölümde canlı renklere yer verin. Yani yin yang yaratın. Kua sayısına göre olumlu enerji aldığı yönlerdeki bir odada yatırın ve yatağını buna göre yerleştirin.
• Bahçemde Büyük Bir Havuzum Var. Feng Shui’de Su Para Demekmiş. Oysaki Para Sıkıntısı Çekiyoruz. Nerde Hata Yapmış Olabiliriz?
Doğru. Feng Shuide havuz, deniz manzaralı evler çok iyi chi çeker. Su temiz olduğu ve suyun yeri bolluk alanını tetiklediği sürece tabii. Ayrıca havuzunuzun şekli ve eve göre nasıl konumlandırıldığı önemlidir. Evinize doğru dik bir açı yapıyor mu? Köşeleri shar oluşturuyor mu? Havuzunuzun bulunduğu yer bereket alanınız olmayabilir. Veya havuz negatif bir flying star yıldızını aktive ediyor olabilir. Görmeden bir şey söylemek zor.
Ayrıca evinizin para ve bereket alanı olan güneydoğu bölümünü de bir inceleyin. Depo, kiler gibi bir alansa, dağınıklıklardan arındırın. Kullanılmayan bir yer ise, kullanıma açm veya hareketli bir su objesiyle enerjiyi canlandırın. Yeşil, lacivert, mavi tonlardaki objelerle de hareket getirebilirsiniz. Bununla birlikte para akışı sadece Feng Shui ye bağlı değildir. Kaderinizden getirdiğiniz şansınızın da rolü vardır. Onu da kontrol etmek gerekir.
• Ebeveyn odasında bir banyo var. Bu Feng Shui’ye göre iyi bir şey midir?
Feng Shui’ye göre iyi bir şey değildir. Ama korkulacak bir durum yok. Banyo ile yatak odası iç içe olduğu zaman genellikle kötü chi’nin odaya yayılması daha kolay olur. Banyo kapısının kapalı tutulması önerilir. Banyo duvarına yatak başınızı dayamayın. Mümkünse banyo duvarına gardırobunuzu koyun. Veya alan müsaitse bir giyinme odası oluşturarak, yattığınız alandan banyoyu uzaklaştırın.
• Hayvan Beslenen Evler Diğerlerine Göre Daha mı Şanslı dır?
Bir can beslemenin size verdiği hazzm dışında hayvanların enerjileri inanılmazdır. Sizi stresten ve yorgunluktan arındırır. Yapılan birçok araştırma sonuçları da bazı hastalıkların azaltılmasında ve tedavi edilmesinde hayvanların enerjilerinin iyi geldiğini ortaya koyuyor. Biz de Feng Shui’de bazı enerji alanlarını aktive etmek için (balıklar, kaplumbağalar, kedi, köpek…) yararlanıyoruz.
• Lütfen Yardim Edin. Evimin Tam Ortasında Bir Tuvalet Var. Bir Yerde Okumuştum. Evin Merkezinde Tuvalet Olunca Kötü Feng Shui Olurmuş. Ne Yapacağım Şimdi?
Öncelikle sakin olun. Evin ortasında bir tuvalet var diye hayattaki her şey kötü gitmez. Üstelik bu durumun bir çözümü var. Kullanmak zorunda değilseniz kapatıp, temiz tutun. Hoş kokulu ve bakımlı olmasına dikkat edin. İç duvarlarına ayna asabilirsiniz. Kapısı direkt giriş kapınıza doğru bakıyorsa, chi akışını kesebilecek şekilde uzun bir bitkiyi banyo kapınızın kenarına yerleştirebilirsiniz.
• Eşim Çok Hastalandı. Uzun Süren Bir Tedavi Sürecinden Sonra Eve Getirdik. Daha İyi Ama Hâlâ Yorgunlukları Ve Baş Ağrıları Var. Feng Shui’ye Göre Yapabileceğimiz Bir Şeyler Var mı?
Tabii ki var. Öncelikle evinizin baguaya göre sağlık alanı olan doğusunu temizleyin. Dağınıklıklardan arındırın. Canlı bitkiler yerleştirin. Eşinizi güneş gören ve pozitif enerjileri olan bir odada yatırın. Her gün camları açıp odayı havalandırın. Yatak başı duvara gelecek şekilde (banyo veya WC duvarı olmasın), mümkünse size yazdığım kişisel sağlık yönüne doğru yerleştirin. Geçmiş olsun…
Benim çalışma masam yatağımla birleşik ve duvara dayalı.
Yani anlattığınız gibi masaya oturduğumda sırtım duvara dayalı değil, boşlukta. Bir türlü derslere odaklanamıyorum. Nedeni masamın yeri olabilir mi?
Öncelikle aklınızda sizi rahatsız ve meşgul eden konuları düşünün. Ders çalışırken hangi konularda düşüncelere dalıyorsunuz. Bu konulardaki sıkıntılarınızı çözebilecek kişilerden yardım alın. Sıkıntılardan arınmanın ve rahatlamanın yollarını öğrenin. (Meditasyon, yoga, pozitif düşünce teknikleri…) Feng Shui’de çalışma masasmda otururken yüzünüzün olumlu enerji aldığınız yöne bakmasını arzu ederiz. Ayrıca kapıdan gireni rahatça görebileceğiniz bir pozisyon olması önemlidir. En iyi konum güç noktası dediğimiz, kapıdan girişteki çapraz köşedir. Bu köşeden tüm odayı kontrol edebilirsiniz. Eğer yer değiştiremiyorsanız, duvara kapıyı görebileceğiniz şekilde bir ayna asm. Odaklanma sorununuz için masanızda bir kristal veya kuvars bulundurabilirsiniz. Masanızı değiştiremiyorsanız ve bu durumdan tedirginlik yaşıyorsanız çalışırken odanızın kapısını kapalı tutun.
• Kumar Borcu Yüzünden Satılan Bir Evi, Uygun Fiyatlı Olması Nedeniyle Satın Aldık. Oturmaya Başladığımızdan Beri Aksilikler Yakamızı Bırakmadı. Yangın Çıktı, Çatı Aktı, Merdivenlerden Yuvarlandık. En Son Evi Su Basınca Taşındık. Şimdi O Eve Tekrar Gitmeye Çekiniyoruz. Feng Shui’yi Duymuştum. Bana Yardımı Olabilir Mi?
Feng Shui’de ev satın almadan önce o evde oturanlar hakkında bir araştırma yaparız. O evde mutlu mu yaşamışlar, evlerini hangi nedenle satıyorlar gibi.
Geçmiş dönemde yaşanan olumsuzluklar, mekânların veya eşyaların üzerine düşük düzeyli enerji olarak yapışırlar. Bu enerjileri gözle göremediğimiz için sorarak öğrenmemiz gerekir. Etkili yollardan biri mekânı ve içindeki eşyaları sirke veya tuzlu suyla temizlemektir. Fakat yeterli değildir. Mekân arındırma çalışmalarıyla tüm duvarların, yerlerin dip bucak temizlenmesi gerekir. Sonra da boya ve badana yapılarak, Feng Shui uygulanması gerekir. Özellikle bereket ve zenginlik alanıyla yardımcı enerjiler alanlarına daha özen göstermelisiniz. Bu tip mekânlarda flying star tekniği tercih edilir. Mekânın uzun vadede alacağı şansları önceden bilmek ve ona göre hareket etmek doğru olacaktır. Feng Shui uygulaması yapılamayacaksa, geçmiş hikâyesi iyi olmayan evlerden uzak durulmasında fayda var.
• Evimizin İki Giriş Kapısı Var. Hangi Kapıyı Kullanmak Feng Shui Açısından Doğru Olur?
Giriş kapılarının pusula ölçülerini bilmeden ve enerji haritanız çıkmadan bir yönlendirme yapılması doğru olmaz. Yıldız haritanıza göre en şanslı kapı konumu hangisi ise onu kullanmak doğru olur. Ama ikisini birden kullanmayın. Hangisi daha aydınlık ve enerjinin toplanacağı geniş bir alana açılıyorsa onu kullanın. Kapıyı açtığınızdaki görüntü hangisinde daha güzel ise onu tercih edin.
• Benim evim çıkmaz sokağın en sonunda bulunuyor. Birinci katta oturuyorum. Bu iyi mi yoksa kötü Feng Shui mi?
Maalesef iyi değildir. Üstelik sizin eviniz birinci katta. Gelen enerjiden en çok etkilenen sizin dajreniz olacaktır. Sürekli yorgunluk, motivasyon düşüklüğü, gerginlikler, ilişkilerde tıkanmışlıklar yaşanabilir. Bazı kişiler çıkmaz sokakları arabalar geçmediği için sakin bulurlar ama enerjileri yüksek değildir. Apartman kapısına ve daire kapınıza çapı 10 cm civarında olan bir bagua aynası asılması uygun olacaktır.
• Uzun zamandır terfi etmeyi bekliyorum. Bir türlü olmuyor. Feng Shui ile şansımı artırabilir miyim?
Tabii ki artırabilirsiniz. Eğer terfi alacağınız konum için yeterli donanıma sahipseniz Feng Shui sizi destekler. Öncelikle kua sayınıza göre olumlu enerji aldığınız yönlerinizden birine doğru (tercihen sheng chi) bakarak oturun. Oturduğunuzda sırtınız bir duvara denk gelmeli ve giriş kapısmı görebileceğiniz bir pozisyon olmalı. Eğer mümkünse koltuğunuzu sırtı yüksek olanlarla değiştirin. Masanızı diğerlerine göre biraz daha yükseğe kaldırabilmek için masa ayaklarına yükseklik yaratacak bir şeyler koyun. Masa üstünde telefonunuza yakın bir yere kristal koyun. Aynı zamanda patrona terfi etmek istediğinizi anlatacak yardımcı insanlar yaratmak için masanızın kuzeybatı köşesine bir masa lambası yerleştirin.
• Sitenizi Uzun Zamandır Takip Ediyorum. Anladığım Feng Shui Uygulamalarım Yapmaya Çalışıyorum. Evimin Güneydoğusunda Bir Tuvaletim Yar. Yazılarınızdan Okuduğuma Göre Zenginlik Köşesine Denk Geliyor. Bununla İlgili Bir ta Kapıya Ayna Asılması Gerektiğini Okumuştum. Ayna Asabilir Miyim?
Tuvaletiniz evinizin güneydoğusunda ise para, zenginlik, bereketle ilgili sorunlar yaşamanız muhtemel demektir. Ya kazancınız iyidir ama gelen para olduğu gibi gider, birikim sağlayamazsınız; ya da kazanç kaynaklarınız her geçen gün tükenir. Tuvalet kapısına ayna asmanın sembolik olarak tuvaletin varlığını kaldırdığını düşünenler olsa bile, ben böyle düşünmüyorum. Yine de asmak isterseniz asabilirsiniz. Bununla birlikte elementlerle bir dengeleme yapmak daha uygun olur. Tuvaletinizde ateş elementine ve metal elementine yer verin. Mesela banyo takımlarınızı kırmızı yapabilirsiniz. Aksesu varlarınızı beyaz renkte veya metal alabilirsiniz. Başka bir yerde tuvaletiniz varsa onu kullanabilirsiniz. Daha kesin bir öneri için evin flying star haritasına bakmak doğru olur.
• Kuru Çiçeklerin Bizim İçin Güzel Anısı Varsa, Yine de Kötü Enerji Yayarlar mı?
Canlı çiçekler varken kurumuş olan çiçekleri evde saklamanın iyi bir tercih olduğunu düşünmüyorum. Sizin için özel olan birisi tarafından hediye edilmiş çiçekleri kurutup bir anı olarak saklamış olabilirsiniz. Bu duygularınızı harekete geçiren ve sizde güzel etkilere sahip bir durum olabilir. Kuru çiçeklere karşı beslediğiniz bu hisler onların etrafa yaydıkları kötü chi’yi azaltabilir. Bununla birlikte kurumuş çiçekler inanılmaz toz tutar. Sağlığımız için iyi değildir. Alerjik reaksiyonları artırır. Özellikle yatak odalarında bulundurulmamaları gerekir.
• Bagua Alanlarının Tespit Edilmesi İçin Bazı lar Giriş Kapınıza Kariyer Köşesini Denk Getirin Diye Yazıyor. Siz Başka Bir Şey Yazıyorsunuz. Hangisi Doğru?
Klasik Feng Shui’de pusula kullanımı esastır. Pusula yönlerini bilmeden Feng Shui uygulaması yapmak mümkün değildir. Sizin okuduklarınız Siyah Şapka veya Ejderha Kapısı olarak adlandırılan ve yeniçağ Feng Shui’si olarak bilinen, daha çok mistik bir
uygulamadır. Gerçek Feng Shui değildir. Klasik Feng Shui’ye göre bagua alanlarını pusula yönlerine göre yerleştirmek esastır. Yani güneybatı yönü aşk ve evlilik, doğu yönü aile ve sağlık, batı yönü yaratıcılık ve çocukları ilgilendiren bölümler olarak ayırmak doğrudur.
• Ev seçerken dikkat etmemiz gereken noktalar var mı? Feng Shui’ye uygun ev nasıl seçilir?
Bu konu oldukça önemlidir. Ve çok detaylıdır. Kişiye özel seçilmesi daha doğrudur. Yine de ev seçerken genel prensipleri göz önünde bulundurarak seçim yapmak sizi daha şanslı kılacaktır. Sitede genel prensiplere ait bilgileri bulabilirsiniz.
Öncelikle ev alacağınız bölgenin zengin ve kaliteli bir çevre olmasına özen gösterin. (Ev alma, komşu al demişler.) Yüksek gerilim hatları, trafolar, televizyon, radyo ve cep telefonu kulelerinin olduğu yerlere yakın ev seçimi yapmayın. Uyum ve denge enerjilerinin sağlıklı akması için, hastane, mezarlık, itfaiye binası bulunan yerlerden uzakta bir yer seçin.
Seçtiğiniz evin çevresindeki evler daha yüksek, sizinki onların araşma sıkışıp kalmış gibi bir görüntüsü olmasın. Ana giriş kapısı dar veya karanlık küçük bir sokağa bakmasın.
Çıkmaz sokağın sonunda olmasın. Mümkünse doğal ışığın daha çok girdiği, suni aydınlatmanın az kullanılacağı yerler olsun. Evinizin arkasında dağ veya dağ görünümü yaratacak binalar olmasına, önünde ise yollar, bir göl, deniz, havuz gibi suyu temsil edecek bir manzara olmasına özen gösterin.
Mutfakta Yemek Yaparken Sırtım Kapıya Dönük Oluyor. Sizin Bir Yazınızda Okumuştum. Çalışırken Kapıya Yüzümüz
Dönük Olmalıymış. Tezgahın Yerini Değiştiremem, Çünkü Mutfağım Çok Küçük. Şimdi Ne Olacak? Bana Yardım Edebilir misiniz?
Endişelenmeyin. Giriş kapınıza bir rüzgâr çanı asın. Böylece arkanızdan gelenlere karşı bir önlem almış olursunuz. Ocağınızın bulunduğu yerin duvarına kapıyı görebilecek büyüklükte bir ayna asılması konusunda öneride bulunan uzmanlar da var. Ama ateşsu karşıtlığı yaratması nedeniyle tercih etmeseniz iyi olur. Çalışırken mutfak kapınızı kapalı tutabilirsiniz.
• Yatak odam çok küçük olduğundan mecburen yatağımı ayaklarım kapıya bakacak şekilde yerleştirdim. Bunun kötü bir şey olduğunu biliyorum. Ama seçeneğim yok. Yardım eder misiniz? Ne yapacağım şimdi?
Evet haklısınız. İyi bir pozisyon sayılmaz. Uyurken kapıyı kapalı tutmaya özen gösterin. Yatak ile oda kapısı arasına, odaya girdiğinizde başınıza çarpmayacak seviyeye yuvarlak bir kristal asın.
• Evimin Güneybatı Tarafında Bir Oda Var. Bu Oda Karanlık ve Küçük Olduğu İçin Ardiye Olarak Kullanmayı Tercih Ettim. Fakat Sonra Öğrendim ki Aşk ve Evlilikle İlgili Bir Bölgeymiş. Şu an Bekârım. Bu Oda İlişkilerimi Engelleyen Bir Durum Yaratır mı?
Eğer bu oda dağınık ve her elinize geçeni attığınız bir oda haline dönüşmüşse evet,
sorun yaratan bir hal alabilir. Uygun olduğunuz bir hafta sonu bu odayı temizleyip, gereksiz eşyalardan arındırın. Kalan eşyaları düzenleyin. Duvarları canlı bir renge boyayın. Şeftali, pembe tonları uygun olacaktır. Işık miktarını artırın. Yer varsa ara sıra hobileriniz için kullanın. Takı tasarımı, ahşap boyama, resim vb…
• Apartmanda oturuyorum. Benim dairem merdivenin tam karşısına denk geliyor. Merdivenlerimiz uzun ve dik. Bu durumdan rahatsızım. Kapıyı her açışımda merdivenlerden bir şey yuvarlanıp bana çarpacakmış gibi hissediyorum. Ne yapabilirim?
Hızlı akan bir enerjiye maruz kalıyorsunuz. Kapınıza bagua aynası asm. Ayna dışan bakacak şekilde yerleştirmelisiniz. Eğer kapı önünüzde yeteri kadar yer varsa büyükçe bir bitkiyle enerjinin akışını yavaşlatabilirsiniz.
• Yeni bir ofise taşınıyoruz. Odayı bir arkadaşımla paylaşacağız. Acaba şans getirmesi için odanın hangi yönünü seçsem iyi olur? Doğum tarihim şu. Cevap verirseniz çok memnun olurum.
Öncelikle yeni yeriniz hayırlı olsun. Doğum tarihinize göre shenq qi alanınız kuzey. Odanın kuzeyini seçip, yüzünüz kuzeye bakacak şekilde oturabilirsiniz. Ayrıca kapıya göre çapraz köşe güç köşesidir. Eğer bu köşe kuzeye denk geliyorsa bu daha da iyi bir konum olacaktır. Kuzey yönü olmazsa güney, doğu ve güneydoğu yönlerinden birisini tercih edebilirsiniz. (Bu yıl [2012] güneydoğuyu pek tercih etmeyin.) Kuzey yönü için de metal kullanın.
• Evimizi Taşıyacağız. Acaba Taşınma İçin Hangi Tarih Uygun Olur? Şanslı Bir Tarih Var mı?
Evet var tabii ki. Doğru zamanda doğru yerde olmak derken bunu kastediyoruz. Taşınma sırasında sorun yaşamadan, kolayca taşınmak ve iyi bir başlangıç yapmak için özel gün seçimi önemlidir. Bu nedenle Çin Almanağından yararlanıyoruz. Sizin doğum tarihinize göre uygun taşınma tarihiniz 3 veya 10 Nisandır. Bu tarihleri sadece taşınma için kullanın. Sözleşme imzalamak, açılış, yeni işe başlamak gibi işler için uygun değildir. Mobilya, Dekorasyon, İnegöl Mobilya

Latest Comments
  1. deniz 22 Mart 2013
  2. Beren Bakaç 20 Ocak 2016

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir