Mina Somer 79 LIVING

iç mimar Mina Somer Küçük Bebek Yokuşu’nda yeni açtığı siyah cephesi ile dikkat çeken showroom’unda kendi tasarımı ürünlerin yanı sırayurtdışından özel olarak topladığı şık obje ve aksesuarları da satışa sunuyor

Showroom açmaya nasıl karar verdiniz?

Son yıllarım çoğunlukla yurtdışında geçiyordu. Oralarda bir yer açmayı düşünürken kısmette burası varmış meğer. Her şey bundan bir kaç ay önce Bebek’teki evime yürürken, şimdi bulunduğumuz bu binayı fark etmemle başladı. istanbul’da showroom açmak gibi bir fikir aklımın ucundan dahi geçmiyordu. Burayı gördüğüm anda gözlerimin önünde simsiyah bir bina belirdi. Bitmiş hali gözümün önünde canlandı. işte o an bu işareti dikkate almam gerektiğini düşündüm ve ilk iş burayı tuttum.

Dış cephesinin simsiyah oluşunun özel bir nedeni

Siyah akılda kalan güçlü bir renk. Dekorasyonda da kullanmayı seviyorum. Ayrıca binanın hayalimde beliren rengi de buydu. Konseptinizden bahseder misiniz?

Buradaki her şeyin satılık olduğunu hemen söylemek isterim. Mina Somer 79 LIVING’i her şeyin satılık olduğu farklı fuar stantları gibi dekore etmem bu yüzden. Bir ofis konsepti de bulunduruyor tabii içinde.

Ne tür ürünler ve hizmetler sunuyorsunuz?

Burası proje bazlı bir mimari ofis olmakla birlikte tasarladığım mobilyaların da sergilendiği bir mekan. Yakın arkadaşlarımın yıllardır ‘Sen bir yer açmalısın ve kendi evindeki gibi objeler satmalısın, birinin evine giderken geçip senden hediye almalıyız,’ dedikleri çok olmuştur. Burada yurtdışından sanki kendi evime alıyormuş gibi topladığım dekoratif hediyelik objeler satıyorum. Ayrıca içine giren herkesin kendini evindeymiş gibi rahat hissedebileceği ve fikir alabileceği bir atmosferde bu hizmeti sunuyorum.

Kişiye özel tasarımlar var mı?

Tasarladığım mobilyaları müşterimin isteğine, tarzına ve arzusuna göre değiştirebiliyorum. Burada her seçtiğiniz ürün sizin renkleriniz ve materyal önceliğiniz doğrultusunda özel yapılabiliyor. Zevkler ve fikirler harmanlandıkça karşımdaki insanı mutlu edecek yeni tasarımlar yaratmak beni daha çok mutlu ediyor.

‘Magic Touch’ ile ne hedeflediniz?

‘Magic Touch’ olarak adlandırdığımız sistem ile evinizin bir bölümünden ya da genelinden sıkıldıysanız bütçenize göre.

kendi eşyalarınızla ya da ufak değişikliklerle, çok kısa sürede size yepyeni bir ev yaratıyorum. Aynı şekilde bunu yazın müşterilerin tekneleri için de yapıyorum. 23 dokunuşla tekne bambaşka bir hal alabiliyor.

Projeleri seçerken öncelikleriniz var mı?

Tasarlayacağım yer neresi olursa olsun oraya ilk girdiğimde öncelikle gözlerimi kapatırım. Eğer zihnimde bitmiş hali canlanmıyorsa o işi asla almam.

Size göre tasarımın en büyülü yönü nedir?

Her mekanın farklı bir ruhu var malum. Müşterilerimin karakteristik özelliklerine göre o mekanlara uygun tasarımlar yapmayı heyecan verici buluyorum.

Sanat ve dekorasyon birlikteliği için ne diyebilirsiniz? Son yıllarda hiç kaçırmadığım Miami’deki Art Basel’den müşterilerim için de sanat eserleri alıyorum ve bundan çok keyif duyuyorum. Sanatla yakından ilgilenen müşterilerle çalışmak bana ilham veriyor. Sanatsız dekorasyonun bir hiç

olduğuna inanıyorum. Burada da zaman zaman çeşitli sanatçıların eserleri sergilenecek. Herkesin kendi bütçesine göre sanatla ilgilenebileceğini düşünüyorum.

Mağazanızda antika parçalara da yer vermişsiniz…

Mekan ne kadar modern dekore edilmiş olursa olsun mutlaka bir iki parça güzel antikayla veya sanat eseriyle canlandırılması gerekir. Burada satılan tüm antika parçaları büyük bir keyifle Avrupa’nın çeşitli yerlerindeki antika pazarlarını dolaşarak kendim seçiyorum, info@minasomer.com

Mina Somer 79 LIVING_4.jpgMina Somer 79 LIVING_0.jpgMina Somer 79 LIVING_25.jpgMina Somer 79 LIVING_23.jpgMina Somer 79 LIVING_14.jpgMina Somer 79 LIVING_22.jpgMina Somer 79 LIVING_27.jpgMina Somer 79 LIVING_7.jpgMina Somer 79 LIVING_26.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir