Özel Tasarım Ev Dekorasyonları 2017

Çam, palmiye, muhteşem yuka ağaçları ve çeşitli bitkilerle çevrilen havuz tüm dikkatleri üzerinde topluyor. Havuzun kenarındaki tik ağacı yapımı iskelede ‘Acapulco’ sandalyeler ve Bconnected’dan kırmızı şezlonglar göze çarpıyor.

Mango sarısı vintage duvar kağıdı, su kayakları, mavi çalışma masası ve Pierre Guariche’den bir tabure girişte sizi karşılıyor. Bu çizgilerin üstüne altın yaldızlı sehpalar ve Bconnected’dan lamba yerini almış. Yemek odasında retro Fransız bir masa ve B.B.P.R stüdyosunun 1956 tasarımı ‘Elettra’ koltukları kombinlenmiş. Muhteşem pirinç avize Delightfull’un ‘Clark’ modeli. Evdeki tüm tablolar, Gfeller+Hellsgard imzalı.

Ferm Living’in ‘Concrete’ modeli duvar kağıdı, renkli döşemelerle birlikte bu mekana kişilik katmış. Bakır kaplama yuvarlak ayna da masalar gibi Bconnected’dan. Arne Jacobsen marka berjer, Bconnected’dan kırmızı bir aplik ile aydınlatılmış.

Dışarıda sizi çevreleyen yeşilliklerin, canlı kumaşların ve renkli seramiklerin keyfini çıkarıyorsunuz. Yemek masası doğal ahşaptan; yemek takımı ve cam bardaklar, aynı beyaz gölgelikli şezlong gibi Bconnected’dan alınmış.

Çiçekli duvar kağıdı ve desenli halı gibi feminen detay ve renkler mekanı çevreliyor. Pirinç ‘Bell’ lamba, Norman Copenhagen imzalı ve sandalyeler, Gervasoni’den. Mavi çerçeveli mutfak mobilyaları Bconnected yapımı. Altın kaplama batarya, Vola firmasının en meşhur modeli.

Farrow&Ball marka renkli duvar kağıdı, bu yatak odasına Hollywood esintili bir tarz katmış. Yatak ve komodinler, Gervasoni’den; lambalar, Lindholdt Studio yapımı. Köşedeki sarı ‘Slice’ koltuk, Pierre Paulin; diğer köşedeki vintage koltuk, 60’lı yıllardan kalma ve Tateishi Shoiji.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Mallorca’daki bu ev; içine illüzyonlar, çokça iyimserlik ve canlılık katılmış, kısık ateşte pişirilen bir yemek gibi… Ambiyanslar olağanüstü hassas bir estetiğe sahip ve kendi yaratıcılığının sınırlarını zorlayan bir kişinin filtresinden geçmiş. Chris-tine Leja’dan bahsediyoruz. Tıpkı kendi blog’unda da tanımladığı gibi, o bir mimar, iç mimar ve vizyoner…

“Bu yaptığım işte ben aynı zamanda ev sahibiydim ve çok somut bir fikrin peşinden gittim. İlk bakışta ev bana 20. yüzyılın ortalarındaki Los Angeles yapılarını anımsattı. Sanırım o bahçedeki yaşlı yuka ağacı da beni Hollywood tepelerine veya Palm Springs’e götürdü ve böylece işe koyuldum,” diyor Leja. 60’larda inşa edilmiş bu mimariye saygı duymakla beraber, evin o mükemmel dış mekana açılması gerektiğini de fark etmiş. Böylece sürekli ve duru iç mekan ambiyansları yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda çok modern bir etki de yakalamış. Her şeyin ötesinde, evin mekanları ışığa ve dolayısıyla da aydınlığa kavuşmuş. Bunun için ön cephelerde beş metreye varan boşluklar yaratmış. Çoğu bölme duvarını kaldırmış ve çarpıcı yükseklikte bir salon yaratmış. Planların bir kez daha üzerinden giderek, cesur ve enerjik bir dekorasyonun peşine düşmüş ve böylece arzu edilen o meşhur Kaliforniya tarzını yakalamayı başarmış.

2015-Yılına-Özel-Perde-Dekorasyonu-Örnekleri-2016-Perde-Tasarımları-Curtains-Design.jpg

Sade-ve-modern-yatak-odası-dekorasyonu-2017-seçiminizde-asil-görünümlü-takımalr-yardımcınız-olabilir..jpg

Özel-tasarım-iç-mekanlar.jpg

ozel-tasarim-ev-dekorasyon_0.jpg

Dekorasyon-1-Ev-Dekorasyonu-1.jpg

2017-İç-dekorasyonda-farklı-aydınlatmalar-ve-duvar-dekoralrı-modern-görünümlere-davetiye-çıkarabilir..jpg

Özel-tasarım-salon-örnekleri.jpg

ozel-tasarim-osmanli-temali-kanvas-tablo-136568-46-B.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir