Pembe Ev Dekorasyonları 2017

Pembe de ağırbaşlı olabilir

Renkler üzerindeki toplumsal baskıları bir kenara bırakın. Genç kız rengi olarak kabul edilen pembe, seçilen kumaşlar ve desenlerle ağırbaşlı bir dekorasyonun bir parçası da olabilir.

Tablo duvarlar

Geniş yaşam alanlarında özgün duvar ve tavan resimleri mekana mistik bir yansıma katar. Bu tür yaratıcı dokunuşlar için sizler de kolları sıvayabilirsiniz…

PEMBE YAŞAM

Katie Ukrop, pembe renge karşı duyduğu tutkusunu kontrol altında tuttuğuna inanıyordu. Ta ki İç mimar Suellen Gregory ile tanışıncaya kadar… Bir anda Richmond, Virginia’daki 19. yüzyıldan kalma evlerinin koyu gri duvarları parlak bir pastel pembe tona dönüştü.

Bu yeni dekorasyon ev sahibesi ile gayet uyumlu, çünkü tasarımcı Gregory müşterisinin tarzını şöyle anlatıyor: “Eğer Katie omuzlarına bir süveter atarsa, rengi pembedir; bir el çantası satın almaya gidiyorsa, onun da rengi mutlaka pembe olur.” Bu yüzden Gregory’ye göre Katie’nin evinin de pembe tonlarında olması gerektiği apaçık ortada. Katie aslında tanınmış bir sanat galerisinin sahibi ve Richmond’ın eğlenceli oteli Quirk Hotel’in ardındaki yaratıcı beyin. Gregory ev sahibesini anlatırken, “O; uzun boylu, sarışın, çok güzel ve hiç çaba harcamayarak kendiliğinden oluşmuş, kendine özgü harika bir tarzı olan bir kadın,” ifadelerini kullanıyor. Ama Katie Ukrop, evini çok uzun zamandır sadece siyah, beyaz ve gri tonlarla kuşatmış, çünkü çok sevdiği çağdaş sanat koleksiyonu için bu tonların ideal bir arka plan oluşturduğunu düşünüyor. Tasarımcı Gregory ise, neşeli müşterisinin canlı karakteri ile daha uyumlu bir evde yaşaması gerektiğine inanıyor.

Tasarımcı, başlangıçta Katie Ukrop’u yemek odasının perdeleri için dramatik ve büyük botanik desenli, Schumacher marka bir kumaş seçmesi için teşvik etmiş. Müşterisi üç buçuk metrelik perdeleri tavandan yere şelale gibi dökülürken gördüğünde çok etkilenmiş ve “işte bu!” demiş. Hatta perdeleri o kadar çok beğenmiş ki, tüm komşularını bu perdeleri kutlamak için evine davet etmiş! Kısa bir süre sonra ise ev sahibesi ve eşi Ted, evlerini yenileyip onarım yaptırmaya karar vermişler. Önce üst kata bir ebeveyn yatak odası ekleyip, yerleri griye boyatmışlar. Genç kızları Emma ve Flora için ise, istedikleri gibi arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri camla kaplı bir limonluk odası yaptırmışlar.

Tasarımcı Gregory de bu fırsattan yararlanarak, müşterilerini ayrıntılı ve büyük bir dekorasyon değişikliğine gitmeleri için teşvik etmiş. Önce limonluğun duvarlarını uçuk pembe, üstü çiçek ve yaprak desenleri ile süslü bir duvar kağıdıyla kaplatmış. Sonra bir kanepeye parlak pembe bir kılıf geçirmiş ve modern tarzdaki koltukları sanki İngiliz bahçesinden fırlamış gibi görünen bir kumaş ile yeniden kaplatmış. Salon ve yemek odasının arasındaki bol güneş alan, bir zamanlar duvarları gri olan oturma odası ise artık sardunya çiçeği pembesine boyanmış ve parlak duvarları ile adeta evin kalbi konumuna gelmiş. Gregory, ilham kaynağı olarak İngiliz tasarımcı David Hicks’ten

esinlendiğini söylüyor, “O, pembeyi önemli ve kendinden emin bir renk haline getirdi. Onun için pembe, şirin veya tatlı tanımlamalarından başka her şeydi.”

Ev sahibesi Ukrop, önceleri sahip olduğu sanat koleksiyonu ile duvarların uyuşmayacağı endişesini taşırken sonraları evinin yeni renk paletinin duvarlardaki sanat eserleri ve fotoğrafların etkisini artırdığını keşfetmiş. Örneğin, oturma odasındaki karşılıklı kanepelerin gümüş tonları, Peter Fowler imzalı büyük soyut çalışma ile mükemmel bir uyum içinde. Ukrop, ailesinin evleri yeni baştan dekore edilirken biraz şaşırdıklarını itiraf ediyor. Ama evin son hali herkesi çok etkilemiş.

Tasarımcı Gregory’nin evin yenilenmesi sırasında en sevdiği anısı, her akşam boyacıların pembe renge bulanmış olarak evden ayrılması, “Bu ev yüzünden şimdi başka projelerime de aynı pembeyle lekelenmiş iş botları ile geliyorlar,” diyor. Şu anda ise ailenin ‘pembe oda’ adını koyduğu oturma odası, evin en başarılı köşelerinden biri olmuş. Ev sahibesi Ukrop, bir şekilde tüm ailenin hep o odada toplandığını anlatıyor. Hatta, ailenin Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekleri Jane bile, bu odayı tercih ediyor. Ted ise televizyonu salondan dışarı atılınca evin garajında mecburen kendine ait bir çalışma odası yaptığını gülümseyerek anlatıyor, “Ben sadece kızlara ait bir dünyada yaşıyorum.” Çeviren: Yaprak Gökçöl

BU SAYFADA Yemek odasındaki vintage sandalyeler, parlak beyaza boyanıp Designer’s Guild’in ‘Cheviot’ isimli kumaşı ile kaplatılmış. Hem bu odanın, hem de evin geri kalan yerleri Benjamin Moore’un ‘Grey Owl’ isimli boyası ile şeffaf cilanın , karıştırılmasından elde edilen gri bir tona boyanmış.

Hollyhock Print’ kumaşından yaptırılmış ve evin neşeli dekoru ile uyumlu. Fabricut’un ‘Provost’ kumaşı ile kaplı Fransız bir bani dikkat çekiyor. Duvarlar ise Benjamin Moore’un ‘Brilliant Whi boyası ile boyanmış.

1892 yılından kalma bu müstakil şehir evi Richmond’un Fan District denilen bölgesinde kendisiyle benzer yaşlardan kalma eski evlerle çevrili. 2 Ebeveyn odasının duvarları ve tavanı Colefax and Fowler’dan alınan Bowood ismindeki duvar kağıdı ile kaplı. Thomas O’Brien imzalı ‘Paola’ apliğe pembe bir abajur şapkası eşlik ediyor. 3 Nina Campbell marka. ‘Ornella’ duvar kağıdı, misafir banyosundaki parlak, pembe perde ile kontrast oluşturuyor. 4 Evin genç kızları için dekore edilen limonluk, Peter Fasano’nun çok uçuk pembe üstüne çiçek desenli ‘Meadow’ duvar kağıdı ile sanki evin içinde bir bahçe varmış havası yaratıyor. Kathryn M. Ireland’dan, ‘Greta’ keten kumaşlarla kaplı yumuşak yastıklar, CB2 marka koyu gri kanepeye canlılık katmış. Ayna ise, Mirror Image Home’dan. Visual Comfort’tan ‘Pimlico’ aplik, akşam ev ödevlerini yapmak için yeterli ışık yayıyor.

Aynı zamanda çiçek aranje etmek için de kullanılan vestiyer odasındaki rafları Ukrop’un beyaz çini koleksiyonu dolduruyor. Ev sahibesinin en sevdiği çiçek olan sardunyaların pembeleri evin genel tonlarına ilham veriyor. Kohler marka batarya ve lavabo, Carrara mermer tezgah mekanın vintage görünümü ile uyum içinde.

2015-Pembe-Ev-Dekorasyonu-Ornekleri-7.jpg

pembe-renk-banyo-dekorasyon-%C3%B6rnekleri-24.jpg

pembe-renk-mutfak-dekorasyonu-22.jpg

Pembe-duvar-renkli-desenli-tabaklar-ile-dekore-edilmiş-renkli-duvar-dekorasyonu-modeli-örneği.jpg

Pembe-Duvar-Boyası-ile-Oda-Dekorasyonu-Pink-Wall-Design-Ideas-17.jpg

pembe-Chester-Koltuk-2016-2017.jpg

pembe-renk-banyo-dekorasyon-%C3%B6rnekleri-7.jpg

Pembe-Ev-Dekorasyon-Modelleri2.jpg

2015-Pembe-Ev-Dekorasyonu-Ornekleri-6.jpg

2015-Pembe-Ev-Dekorasyonu-Ornekleri-2.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir