Yazlık Ev Dekorasyonları 2017

İzmir’in güzel bölgesi Seferihisar’da yer alan Mimar Can Kendir imzalı, dört mevsim yaşanabilir taş ev, deniz manzarasıyla sonsuzluk hissi uyandırıyor

İzmir’in en güzel bölgelerinden Seferihisar’da yer alan bu ev, yalın çizgileriyle engin manzaraya karşı konumlanmış durumda. Sakin bir sitedeki evin aynı zamanda gün batımın izlemeye olanak sağlayan geniş bir terası ve yeşille çevrili bir bahçesi bulunuyor. Mimarisiyle, yan yana iki kütle halinde bir yapı algısı yaratan evin böylelikle cephedeki monotonluğu yok edilmiş. Mutfak önünde yer alan kanopi tavan, gölgeli bir alan yaratmak için tasarlanmış.

Ev sahibinin çocukluğunu geçirdiği site; doğası, denizi ve şehrin karmaşasından uzak olduğu için özellikle tercih edilmiş. Sitedeki evlerden tamamen farklı mimarisiyle dikkat çeken yapıda doğal malzemeler kullanılmış. Bahçesiyle 450 metrekareye sahip evin toplamda 300 metrekare kapalı alanı, 200 metrekare açık teras alanları bulunuyor. Evin bulunduğu arsa sitenin yüksek tepelerinde yer alıyor. Bu sebeple evin üst katlarından enfes bir deniz manzarası sizi karşılıyor. Özelikle çatı terasından gün batımını izlemek büyük bir keyfe dönüşüyor.

Evin bodrum katı sadece teknik alanları barındırıyor. Yaklaşık 80 metrekare büyülüğünde, içinde yemek alanın ve mutfağı da barındıran salon, zemin katta bulunuyor. Çift cephesi de tamamen cam doğrama, sürgü sistemi ile doğrudan bahçeye açılıyor. Misafir odası da bu katta bulunuyor. Üst katta ebeveyn ve çocuk odası olmak üzere iki yatak odası mevcut. Çatı katı ise tamamen teras olarak kullanılıyor. Site içerisinde farklı mimarisiyle dikkat çeken ev, yüksek tavanı ve iç içe odalarıyla ferah bir yaşam alanı yaratıyor. Üst katta yer alan yatak odalarına köprü merdiven ile çıkılıyor. Bu merdivenden evin tüm iç ve dış mekanlarını görebiliyorsunuz. Bu anlamda ev sahipleri yapanın kapalı bir kutu olmasından çok, doğayla iç içe sıcak bir atmosfere sahip olmasını özellikle istemişler. Ev için seçilen objelerin ise yalın çizgilere sahip olmasına dikkat etmişler.

Kanepe, tekli deri koltuklar, özel üretim; ‘Book Look’ orta sehpa, Ligne Roset. ‘Scopas’ sarkıt aydınlatma, Artemide.

Özel tasarım yemek masası, CKMY. ‘Eames’ yemek masası sandalyeleri, Herman Miller marka. ‘Ph Pendant’ aydınlatma, Louis Poulsen. ‘Navy Chair’ bar sandalyeleri, Emeco marka. Lambader ve abajur, Studio Dekor. Yatak

Yatsan’dan alınmış.

Havuz bölümünün hemen yanındaki oturma alanındaki tüm mobilyalar Mudo Concept’in sınırlı sayıda ürettiği yeni koleksiyonundan tercih edilmiş.

yazlik-ev-dekorasyonu-akdeniz-ve-vitage-tarzi-mobilya-ve-stil-secimi-scilya-da-bir-ev-1.png

yazil-evler-icin-dekorasyon-onerileri.jpg

yazlık-ev-dekorasyonu-440x294.jpg

deniz-temali-evler.jpg

salonlar-ve-salon-mobilyalari-ev-dekorasyonu-dizayni-fikirleri-2016-nereden-alirim.jpg

İkea-beyaz-ev-dekorasyonu9.jpg

27-yazlık-ev-dekorasyonu.jpg

dekorasyon_yazlik_ev_glr.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir